October 16, 2012 meelis Loe blogist: tee oma oskused rahaks!

Oma äri ajamine Eestis on täna lihtsam, kui ei kunagi varem. Neid inimesi, kes on palgatööst loobunud, et tegutseda läbi isikliku väikefirma, leidub praktiliselt kõigil elualadel.

Selleks on ka mitu head põhjust. Esiteks on sama tööd ettevõtjana tehes võimalik rohkem teenida. Teiseks kaasneb ise endale tööandjaks olemisega vabadus – võimalus oma aega ja koormust täielikult kontrollida ning valida tegemiseks meelepärasemaid töid. Firma asutamine võib olla lahenduseks töö- ja pereelu ühendamisel, kui ei ole võimalik kellast kellani tööl käia, oma unikaalsete oskuste eest väärilise tasu kasseerimisel või ka näiteks nii öelda neljandaks pensionisambaks investeerimisel.

Osaühingu asutamine ei ole ammu enam valitud seltskonna privileeg, seda saab endale täna lubada igaüks. Ainsaks rahaliseks väljaminekuks osaühingu asutamisel ID-kaardiga kiirmenetluses on riigilõiv 185,34 eurot. Ka loodava firma väikese tegevusmahu korral on seetõttu üsna tõenäoline, et asutamiskulud ja hilisemad kulutused firma haldamisele kujunevad väikeseks väljaminekuks võrreldes nende materiaalsete ja mittemateriaalsete hüvedega, mida ettevõtjana tegutsemine pakub!

Lumi ja Mitt OÜ on raamatupidamispartneriks enam kui 100 ettevõtjale, pakkudes usaldusväärset nõu ja tuge nii äriühingute registreerimisel, igapäevasel haldamisel kui ka vajaduse korral nende ümberkujundamisel või likvideerimisel.

Lisa Kommentaar